Nowe Wyprzedaż! Piecyk na pelet Marlene Tonda Air 8,0 kW - Sergio Leoni Zobacz większe

Piecyk na pelet Marlene Tonda Air 8,0 kW - Sergio Leoni

New product

 

Piec na pelet Sergio Leoni - Marlene Tonda 8 kW

OFERTA WAŻNA DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

 

Piec na pelet Sergio Leoni - Marlene Tonda Air 8 kW

Piecyk na pelet wykonany w konstrukcji stalowej. Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. 

Ciesz się wygodą użytkowania peletu w produkcie, którego klasyczny wygląd będzie trwał ponadczasowo i nigdy się nie znudzi. Marlene Tonda została stworzona z myślą o wprowadzeniu nowoczesnego, minimalistycznego i kobiecego kształtu. Po wprowadzeniu na rynek z bardzo dobrym skutkiem modelu Marlene na pelet, Sergio Leoni poszedł jeszcze dalej i zaprojektował nowoczesny i ekstrawagancji model pod nazwą „Tonda”. Jest to owalny piec peletowy z nadmuchem ciepła na pomieszczenie w którym stoi. Góra pieca oraz drzwi wykonane są z malowanej na czarno stali nadającej charakter surowości, dzięki czemu widzimy naturalny i przyjemny płomień.

Ruszt żeliwny z opatentowanym systemem bezpiecznego startu. Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktów MCZ Group. Marlene Tonda to piecyk szczelny, w którym pelet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność  i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach, także tych należących do klasy A. Inteligentny system spalania Active+. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu.Marlene Tonda występuje w wersji Air, co oznacza, że ogrzewa on jedno pomieszczenie za pomocą nadmuchu. Piecyki z tej serii są idealne do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń.

Dane techniczne:

Klasyfikacja energetyczna: A+

Moc nominalna: 8,1 kW

Moc minimalna: 2,3 kW

Autonomia pracy: 13-28 h

Pojemność zasobnika: 32 l

Zużycie pelet: 0,5-1,8 kg/h

Sprawność: 90,90 %

Emisja CO (przy 13% O2): 0,024-0,015 %

Temperatura spalin: 188OC

Średnica wlotu powietrza: Ø 50 mm

Średnica wylotu spalin: Ø 80 mm

Zalecane ciśnienie komina: 10 Pa

Pobór prądu: 35W (maks. 370 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)

Gwarancja: 2 lata

Waga: 170 kg 

Wyposażenie standardowe piecyków wodnych na pelet Sergio Leoni:

- zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022 w związku z wysoką sprawnością i czystym spalaniem,

- szybki start: płomień pojawia się przed upływem trzech minut, co oznacza zmniejszenie czasu rozruchu o 40% w stosunku do starszych wersji,

- wygoda użytkowania: pojemnik na popiół została powiększona, dzięki czemu może być opróżniany tylko raz w tygodniu,

- komora spalania wyłożona żeliwem,

- minimalistyczne uchwyty do otwierania drzwiczek,

- przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 60,

- system czystej szyby,

- zbiornik na pelet wewnątrz urządzenia,

- pilot zdalnego sterowania z termostatem.

Kominek spełnia rygorystyczne normy:

 

Piecyk został wyposażony w funkcję (NO AIR), która pozwala na całkowite wyłączenie wentylatorów w celu uzyskania absolutnej ciszy w pomieszczeniu oraz ogrzewanie tylko poprzez konwekcję. Wyprowadzenie spalin z tyłu piecyka.

  

Zaawansowana kontrola poprzez Wi-Fi jako standard

Ten piecyk jest jednym z pierwszych modeli w których zastosowano najnowszy system operacyjny Maestro jako standard. Zaprojektowany i opracowany wyłącznie przez MCZ w celu zapewnienia najlepszej pracy piecyka.

Piecyk może być sterowany za pomocą aplikacji, co czyni go bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w obsłudze niż tradycyjny pilot. Wystarczy zainstalować aplikację w smartfonie lub tablecie, dzięki czemu można nim sterować zarówno w domu, jak i w podróży.

W przypadku Maestro jest to pakiet całościowy. Nie ma innych dodatkowych kosztów związanych z zestawem Wi-Fi, który zazwyczaj jest akcesorium, które można nabyć i zainstalować oddzielnie. Standardowo jest wyposażony w wbudowany moduł podwójnego Wi-Fi i można go łatwo podłączyć do smartfona, tabletu lub sieci domowej. Alternatywą dla korzystania ze smartfona jest opcjonalny ręczny pilot zdalnego sterowania, z zainstalowaną aplikacją.

Ponadto, w przeciwieństwie do piecyków z wbudowanym czujnikiem temperatury otoczenia, Maestro jest dostarczany w standardzie z zewnętrznym mini czujnikiem, który można umieścić w dowolnym miejscu, dzięki czemu można ustawić żądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Struktura i kolory kafli:

 

Kafle polerowane                                                                                                                                                                              Kafle matowe

                                                                                      

Biały              Kość słoniowa      Cella     Zielony           Bordowy        Miodowy           Niebieski       Czarny                                    Biały                     Czarny

 

Wysokość 1267 mm
Szerokość 645 mm
Głębokość 645 mm
Waga 170 kg
Sprawność 92,9 %
Moc minimalna 2,3 kW
Moc nominalna 8,1 kW
Autonomia pracy 11-40 h
Średnica wylotu spalin 80 mm
Średnica wlotu powietrza 50 mm
Zużycie peletu 13-28 kg/h
Pojemność zasobnika 32 l
Pobór prądu 35W (maks. 370 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)
Zalecane ciśnienie komina 10 Pa
Temperatura spalin 188 C
Emisja CO (przy 13% O2): 0,024-0,015 %
Gwarancja 2 lata

Produkty Powiązane