Nowe Piecyk na pelet Loto Multiair 14,0 kW - Red Zobacz większe

Piecyk na pelet Loto Hydro 23,0 kW - Red

New product

 Loto Hydro 23,0 kW - Red

Red Loto Hydro 23

Piecyk na pelet wykonany ze stali z elementami metalowymi w kolorze czarnym, białym, szarym lub bordowym.  Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. Ruszt żeliwny z opatentowanym systemem bezpiecznego startu. Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktów Red. Loto to piecyk szczelny, w którym pelet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność  i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach, także tych należących do klasy A. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu. Dodatkowo posiada wentylator nadmuchowy na pomieszczenie w którym stoi aby przyśpieszyć jego nagrzanie.

Dane techniczne:

Moc nominalna: 22,8 kW

Moc na wodę: 18,7 kW

Moc minimalna: 4,7 kW

Moc minimalna na wodę: 3,1 kW 

Autonomia pracy: 5-26 h

Pojemność zasobnika: 40 l

Zużycie pelet: 1,0-5,0 kg/h

Sprawność: 96,50 %

Średnica wlotu powietrza: Ø 50 mm

Średnica wylotu spalin: Ø 80 mm

Zalecane ciśnienie komina: 10 Pa

Pobór prądu: 115 W (maks. 370 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)

Gwarancja: 2 lata

Waga 215 kg

Wyposażenie standardowe nowych piecyków na pelet Red:

- zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022 w związku z wysoką sprawnością i czystym spalaniem,

- szybki start: płomień pojawia się przed upływem trzech minut, co oznacza zmniejszenie czasu rozruchu o 40% w stosunku do starszych wersji,

- wygoda użytkowania: pojemnik na popiół została powiększona, dzięki czemu może być opróżniany tylko raz w tygodniu,

- komora spalania wyłożona żeliwem,

- minimalistyczne uchwyty do otwierania drzwiczek,

- przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 50,

- system czystej szyby,

- zbiornik na pelet wewnątrz urządzenia.

Piecyk spełnia rygorystyczne certyfikaty:

Pełna automatyka

Piece Red z serii Hydro są w pełni automatyczne. Same się rozpalą i wygaszą. Same będą utrzymywały temperaturę odpowiednią dla domowników, a przy okazji będą oszczędzać paliwo (funkcja AUTO-ECO). Ogrzeją wodę w grzejnikach, w układzie podłogowym oraz wodę użytkową. Mogą współpracować z istniejącym systemem grzewczym oraz z solarnym. W związku z wmontowaniem w piec wszystkich niezbędnych elementów jak pompa czy naczynie przeponowe zapewnia bardzo prostą i intuicyjną instalację. Piec pracuje w układzie zamkniętym.

System sterowania

Panel sterujący umieszczony na piecyku, z łatwymi i intuicyjnymi funkcjami jest naprawdę prosty w obsłudze. Jest on dostępny w języku polskim.

Zalety nowych piecyków Red:

 

HERMETYCZNY
Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktów Red. Camelia to piecyk szczelny, w którym pelet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność  i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach, także tych należących do klasy A.

OGIEŃ W 3 MINUTY
Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu.
 TRYB NATURALNEJ KONWEKCJI
Piecyk został wyposażony w funkcję, która pozwala na całkowite wyłączenie wentylatorów w celu uzyskania absolutnej ciszy w pomieszczeniu oraz ogrzewanie tylko poprzez konwekcję.
ECODESIGN 2022
Nowe produkty Red zostały zaprojektowane zgodnie z najsurowszymi normami dotyczącymi redukcji emisji w przepisach Ecodesign 2022.
 NATURALNY PŁOMIEŃ
Nowe produkty Red charakteryzują się szerokim płomieniem, który wygląda bardziej naturalnie i spokojnie.
STEROWANIE Wi-Fi
Oprócz tradycyjnego panelu lub pilota, poprzez dedykowane aplikacje (App), możliwe jest zarządzanie i programowanie piecyka ze swojego smartfonu lub tabletu, wewnątrz lub na zewnątrz domu - dla maksymalnego komfortu (wymaga zakupu dodatkowego osprzętu, kompatybilne z systemami Android / iOS).

 
Wysokość 1123 mm
Szerokość 567 mm
Głębokość 557 mm
Waga 215 kg
Sprawność 96,5 %
Moc minimalna 4,7 kW
Moc nominalna 22,8 kW
Autonomia pracy 5-26 h
Średnica wylotu spalin 80 mm
Średnica wlotu powietrza 50 mm
Zużycie peletu 1,0-5,0 kg/h
Pojemność zasobnika 40 l
Pobór prądu 115 W (maks. 370 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)
Zalecane ciśnienie komina 10 Pa
Gwarancja 2 lata
Moc na wodę 18,7 kW

Produkty Powiązane