Piec na pelet Aquos3 Hydro 16,0 kW - Cadel

New product

Aquos3 Hydro 16,0 kW - Cadel

1 Przedmiot

14 900,00 zł

Negocjuj cene

Dlaczego wybieramy piecyk na pelet zamiast tradycyjnego piecyka na drewno?

Wybór piecyka na pelet oznacza używanie ekonomicznego, ekologicznego, ale przede wszystkim praktycznego paliwa. Pelet jest bardzo ekonomiczny, gdyż zapewnia wysoką wydajność przy dużo niższym w porównaniu do paliwa kopalnego koszcie (kosztuje około 25% mniej od gazu sieciowego oraz  około 50% taniej od gazu z butli). 

 

Piecyki na pelet Cadel są idealne również z ekologicznego punktu widzenia, gdyż zostały zaprojektowane dla skutecznego i czystego spalania, z odzyskiem ciepła na poziomie 90% i jednym z najniższych poziomów emisji spalin na rynku.

 

Wybór peletu oznacza także praktyczność i wygodę. Można go nabyć w wielu punktach sprzedaży w Polsce. Jest łatwy w transporcie i przechowywaniu (worki 15 kg). W porównaniu z tradycyjnymi kominkami na drewno wytwarza mniej popiołu.

 

Na koniec ogromną korzyścią piecyków na pelet jest możliwość działania w trybie automatycznym, z możliwością włączania i wyłączania się w zależności od własnych potrzeb. Piecyki na pelet Cadel to prawdziwe mini urządzenia grzewcze. Mogą ogrzewać całe mieszkania i domy poprzez płaszcz wodny lub nawiew ciepłego powietrza.

Piecyk na pelet Aquos3 16,0 kW z płaszczem wodnym - Cadel

Piec z płaszczem wodnym od Cadel. Zaprojektowane tak, aby łączyć w sobie urok ognia z zapewnieniem ciepła dla całego domu. Jest to idealne urządzenie grzewcze o kompaktowym rozmiarze. Piec zawiera cały zestaw hydrauliczny, włącznie z pompą obiegową wysokiej wydajności w sobie. Dodatkowo posiada wentylator nadmuchowy na pomieszczenie w którym stoi aby przyśpieszyć jego nagrzanie. Nadaje się do domów z rekuperacją. Dostępne kolory blach wykończeniowych: antracyt, bordowy, kość słoniowa, srebrny.

Dane techniczne:

Moc nominalna: 16,2 kW

Moc minimalna: 4,7 kW

Moc nominalna na wodę: 12,9 kW

Moc minimalna na wodę: 3,1 kW

Autonomia pracy: 6,3-22 h

Pojemność zasobnika: 22,0 kg

Zużycie pelet: 1,0-3,5 kg/h

Sprawność: 96,5 %

Średnica wlotu powietrza: Ø 50 mm

Średnica wylotu spalin: Ø 80 mm

Zalecane ciśnienie komina: 10 Pa

Pobór prądu: 115 W (maks. 420 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)

Gwarancja: 2 lata

Waga: 175 kg

Wyposażenie standardowe piecyków na pelet Cadel:

- programator tygodniowy,

- układ zamknięty na wodę,

- cały osprzęt hydrauliczny we wnętrzu urządzenia,

- przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 50,

- zbiornik na pelet wewnątrz urządzenia.

Piecyk spełnia rygorystyczne certyfikaty:

Wersja Hydro - płaszcz wodny, układ zamknięty

Gwarantuje maksymalną wszechstronność użytkowania. Mogą samodzielnie ogrzewać mieszkanie lub dom za pomocą grzejników oraz współpracować z tradycyjnym ogrzewaniem. Piecyk może ogrzewać CO i CWU.

System sterowania

Panel sterujący umieszczony na piecyku, z łatwymi i intuicyjnymi funkcjami, dla tych, którzy wolą naprawdę proste rozwiązania. Wszystko w języku polskim.

Pełna automatyka

Piece Cadel z serii Hydro są w pełni automatyczne. Same się rozpalą i wygaszą. Same będą utrzymywały temperaturę odpowiednią dla domowników, a przy okazji będą oszczędzać paliwo (funkcja AUTO-ECO). Ogrzeją wodę w grzejnikach, w układzie podłogowym oraz wodę użytkową. Mogą współpracować z istniejącym systemem grzewczym oraz z solarami. W związku z wmontowaniem w piec wszystkich niezbędnych elementów jak pompa czy naczynie przeponowe zapewnia bardzo prostą i intuicyjną instalację.

Możliwość sterowania smartfonem i tabletem

Oprócz tradycyjnego panelu, poprzez dedykowane aplikacje (App), możliwe jest zarządzanie i programowanie piecyka ze swojego smartfonu lub tabletu, wewnątrz lub na zewnątrz domu - dla maksymalnego komfortu (wymaga zakupu dodatkowego modułu za 1160 zł brutto, kompatybilne z systemami Android / iOS).

Prezentacja firmy Cadel:

Wysokość 1095 mm
Szerokość 575 mm
Głębokość 546 mm
Waga 175 kg
Sprawność 96,5 %
Moc minimalna 4,7 kW
Moc nominalna 16,2 kW
Autonomia pracy 6,3 - 22 h
Średnica wylotu spalin 80 mm
Średnica wlotu powietrza 50 mm
Zużycie peletu 1 - 3,5 kg/h
Pojemność zasobnika 22 l
Pobór prądu 115 W (maks. 420 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)
Zalecane ciśnienie komina 10 Pa
Gwarancja 2 lata
Moc na wodę 12,9 kW

Produkty Powiązane