Piec na pelet Ibis Hydro 11,6 kW - Cadel

New product

 Ibis Hydro 11,6 kW - Cadel

2 Przedmioty

11 900,00 zł

Dlaczego wybieramy piecyk na pelet zamiast tradycyjnego piecyka na drewno?

Wybór piecyka na pelet oznacza używanie ekonomicznego, ekologicznego, ale przede wszystkim praktycznego paliwa. Pelet jest bardzo ekonomiczny, gdyż zapewnia wysoką wydajność przy dużo niższym w porównaniu do paliwa kopalnego koszcie (kosztuje około 25% mniej od gazu sieciowego oraz  około 50% taniej od gazu z butli). 

 

Piecyki na pelet Cadel są idealne również z ekologicznego punktu widzenia, gdyż zostały zaprojektowane dla skutecznego i czystego spalania, z odzyskiem ciepła na poziomie 90% i jednym z najniższych poziomów emisji spalin na rynku.

 

Wybór peletu oznacza także praktyczność i wygodę. Można go nabyć w wielu punktach sprzedaży w Polsce. Jest łatwy w transporcie i przechowywaniu (worki 15 kg). W porównaniu z tradycyjnymi kominkami na drewno wytwarza mniej popiołu.

 

Na koniec ogromną korzyścią piecyków na pelet jest możliwość działania w trybie automatycznym, z możliwością włączania i wyłączania się w zależności od własnych potrzeb. Piecyki na pelet Cadel to prawdziwe mini urządzenia grzewcze. Mogą ogrzewać całe mieszkania i domy poprzez płaszcz wodny lub nawiew ciepłego powietrza.

Piecyk na pelet Ibis 11,6 kW z płaszczem wodnym - Cadel

Jest to najmniejszy piecyk z płaszczem wodnym od Cadel. Zaprojektowane tak, aby łączyć w sobie urok ognia z zapewnieniem ciepła dla całego domu. Jest to idealne urządzenie grzewcze o naprawdę małym rozmiarze. Piecyk zawiera cały zestaw hydrauliczny, włącznie z pompą obiegową wysokiej wydajności w sobie. Dostępne kolory ram wykańczających: biały, srebrny.

Dane techniczne:

Moc nominalna: 11,6 kW

Moc minimalna: 3,6 kW

Moc nominalna na wodę: 10,0 kW

Moc minimalna na wodę: 2,5 kW

Autonomia pracy: 10-31 h

Pojemność zasobnika: 24,5 kg

Pojemność płaszcza wodnego: 14 l

Zużycie pelet: 0,8-2,5 kg/h

Sprawność: 91,5%

Średnica wlotu powietrza: Ø 50 mm

Średnica wylotu spalin: Ø 80 mm

Zalecane ciśnienie komina: 10 Pa

Pobór prądu: 120W (maks. 420 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)

Gwarancja: 2 lata

Waga: 154 kg 

Wyposażenie standardowe piecyków na pelet Cadel:

- programator tygodniowy,

- układ zamknięty na wodę,

- cały osprzęt hydrauliczny we wnętrzu urządzenia,

- przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 50,

- zbiornik na pelet wewnątrz urządzenia.

Piecyk spełnia rygorystyczne certyfikaty:

Wersja Hydro - płaszcz wodny, układ zamknięty

Gwarantuje maksymalną wszechstronność użytkowania. Mogą samodzielnie ogrzewać mieszkanie lub dom za pomocą grzejników oraz współpracować z tradycyjnym ogrzewaniem. Piecyk może ogrzewać CO i CWU.

System sterowania

Panel sterujący umieszczony na piecyku, z łatwymi i intuicyjnymi funkcjami, dla tych, którzy wolą naprawdę proste rozwiązania. Wszystko w języku polskim.

Pełna automatyka

Piece Cadel z serii Hydro są w pełni automatyczne. Same się rozpalą i wygaszą. Same będą utrzymywały temperaturę odpowiednią dla domowników, a przy okazji będą oszczędzać paliwo (funkcja AUTO-ECO). Ogrzeją wodę w grzejnikach, w układzie podłogowym oraz wodę użytkową. Mogą współpracować z istniejącym systemem grzewczym oraz z solarami. W związku z wmontowaniem w piec wszystkich niezbędnych elementów jak pompa czy naczynie przeponowe zapewnia bardzo prostą i intuicyjną instalację.

Możliwość sterowania smartfonem i tabletem

Oprócz tradycyjnego panelu, poprzez dedykowane aplikacje (App), możliwe jest zarządzanie i programowanie piecyka ze swojego smartfonu lub tabletu, wewnątrz lub na zewnątrz domu - dla maksymalnego komfortu (wymaga zakupu dodatkowego modułu za 1160 zł brutto, kompatybilne z systemami Android / iOS).

Prezentacja firmy Cadel:

Wysokość 1052 mm
Szerokość 542 mm
Głębokość 518 mm
Waga 154 kg
Sprawność 91,5 %
Moc minimalna 3,6 kW
Moc nominalna 11,6 kW
Autonomia pracy 10-31 h
Średnica wylotu spalin 80 mm
Średnica wlotu powietrza 50 mm
Zużycie peletu 0,8-2,5 kg/h
Pojemność zasobnika 24,5 l
Pobór prądu 120W (maks. 420 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)
Zalecane ciśnienie komina 10 Pa
Temperatura spalin 91,6-95,1*C
Gwarancja 2 lata
Moc na wodę 10 kW
Pojemność wody kotła 14 l

Produkty Powiązane